Мінфін затвердив нову форму податкової накладної (наказ Мінфіну України від 22.09.2014 р. № 957).

Оновлену форму податкової накладної платники ПДВ муситимуть застосовувати з 1 грудня 2014 р.

Адже п. 4 Наказу № 957 визначає, що цей нормативно-правовий акт набере чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного оприлюднення. За інформацією сайта «Офіційного вісника України», наказ планують опублікувати у № 87 за 07.11.2014 р. Отож уже зараз можемо передбачити: нова форма податкової накладної та Порядок заповнення податкової накладної запрацюють з 01.12.2014 р.

Які основні відмінності нової податкової накладної від попередньої?

1. Відведено окрему графу у податковій накладній для постачань, які оподатковуються ПДВ за ставкою 7% — графу 9.

2. Оновлено правила заповнення заголовної частини податкових накладних. Зокрема, зазначено, що якщо п. 11 нового Порядку заповнення податкових накладних не визначає порядок заповнення окремих рядків заголовної частини податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця, такі рядки не заповнюють (нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляють).

3. Змінено правила заповнення рядка «Індивідуальний податковий номер покупця» у деяких типах податкових накладних (зокрема, при експорті; при виписування підсумкової податкової накладної, податкової накладної, складеної у разі використання виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг, за якими суми ПДВ попередньо були включені до податкового кредиту, не в господарській діяльності, податкової накладної, складеної на суму перевищення звичайної ціни над фактичною (у разі здійснення контрольованих операцій)).

Зміни зачепили і форми додатка 1 та додатка 2 Розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної.